Смерть постукала в двері, і вони безшумно відчинилися. У будинку було темно, лише в дальній кімнаті світилося світло. Смерть полегшено зітхнула — нарешті вона виконає свою роботу. Вона пливла над підлогою та підлетіла до ліжка.

— Ти спізнилася! — лунає незадоволений голос ззаду.

Смерть озирнулася. Та, за ким вона прийшла, сиділа у кріслі, одягнена, ніби на бал.

— Чому не в ліжку? — невдоволено мурмотіла безноса, — всі порядні люди давно сплять.

Жінка усміхнулася.

— Чекала на тебе. Не гоже зустрічати довгоочікувану гостю, валяючись під ковдрою.

— Це я-то у тебе довгоочікувана! — виламувала ображена Смерть, — Я ж ганяюся за тобою вже кілька місяців! А ти ані хвилини не можеш посидіти спокійно на місці! Що не прийду — тебе немає вдома! То на виставку, то в театр уїхала. Одного разу до півночі тебе чекала, як дурень, а ти, виявляється, до ранку на якусь гулянку втекла! Не соромно в такому віці!

— Соромно, — каялася жінка, — але я не могла пропустити. Там було так весело! Зібралися старі друзі, ми сміялися, веселилися, згадували минуле...

— Нічого, що це були поминки за твоєю найкращою подругою? — їдко уточнила гостя.

— Так що, тепер плакати, що лі? — усміхнулася господиня. — Покійна подруга терпіти не могла сльози — від них псується шкіра обличчя.

— Все мало бути не так! Ти мала прийти з похорон, відчути себе погано, прилечи на ліжко. Я б прийшла, забрала тебе, все було б чинно і благопристойно! Я з'явилася вчасно, хвилювалася, а ти в цей час веселилася на поминках!

— Вибач, — зітхнула жінка

— Я через тебе вибилася з графіку! А я вже сама не молоденька! І у мене, між іншим, теж нерви!

— Хочеш чаю? — це питання вибило Смерть з колії.

— Що? — перепитала вона

— Чаю! Ромашкового, сама збирала! І ось торт, домашньої випічки! Частуйся! До речі, наллю тобі трохи коньяку? Дуже заспокоює нерви.

Смерть намагалася чинити опір

— Я не можу, я на роботі не п'ю, — але жінка відмахнулася:

— Не можна так себе заганяти! Ти на себе в дзеркало дивилася? На обличчі явні сліди перевтоми!

Смерть взагалі ніколи не дивилася на себе в дзеркало — тому що це не доставляло їй ніякого задоволення.

— Треба себе берегти! Релаксувати іноді, — продовжувала наставляти господиня, підливаючи чогось тягучого в маленьку рюмочку, — ти ж все-таки жінка. На масажик сходи, щоб тобі твої кісточки розмили, ванни приймай. Да і для душі… Слухай, а ти нікуди зараз не поспішаєш?, -раптово вигукнула вона

Розм'якшена під дією напою, Смерть пробурмотала, що до ранку абсолютно вільна.

— Тоді поїхали зі мною! Погуляємо наостанок. Я такий клуб знаю — там до ранку абсолютно чарівний джаз грають…

…Вранці, ледве пересуваючи ноги, гудячі від божевільних танців, підтримуючи одна одну, Смерть і жінка ввалилися в кімнату.

— Фух, в житті так не танцювала! — жінка впала в кресло, — може, хоч після смерти відпочину. Ну що, пішли?

— Обломишся! — мстительно відповіла їй Смерть, плюхаючись в інше кресло. — Топати тобі ще цими ногами досить довго. — У відповідь на підняту бровь, пояснила — У мене графік! А ти мене знову зовсім вибила з нього. Так що почекаєш мене, потерпиш. Потопала я за більш дисциплінованими кандидатами в покійники…

Она важко піднялася, поправила перед дзеркалом плащ і взяла, забуту з вечора косу. У самого порога обернулася.

— Наступного разу я прийду абсолютно несподівано, одного разу, пізно ввечері… Коли, кажеш, в тому клубі знову грає оркестр?

Страницы: 1